دسته‌بندی نشده, گاز های مبرد

بازار گاز طبیعی اروپا در سال 2018 چگونه تکامل یافت؟

بازار گاز اروپا شاهد تغییرات متعددی بوده است – به دلیل زمستان ملایم تر، افزایش تقاضای LNG اروپا به دلیل قیمت های جذاب در اروپا در مقایسه با آسیا، و اهمیت فزاینده نورد استریم.
بازار گاز اروپا در سال 2019 شاهد تغییرات متعددی بوده است – به دلیل زمستان ملایم تر، افزایش تقاضای LNG اروپا به دلیل قیمت های جذاب در اروپا در مقایسه با آسیا، و اهمیت فزاینده نورد استریم.

EU PipeFlow شرکت Energy Insights که جریان‌ها را در خطوط لوله اصلی اروپا ردیابی می‌کند و سطوح ذخیره‌سازی گاز طبیعی را نظارت می‌کند، برخی از بینش‌های مهم را در مورد اینکه چگونه این پیشرفت‌ها بر جریان‌های گاز اروپا، سطوح ذخیره‌سازی و استفاده از زیرساخت‌ها تأثیر گذاشته است، کشف کرده است.

تکامل ترکیب عرضه/تقاضا

  1. کل واردات خالص به کشورهای اتحادیه اروپا (EU) مشابه سطوحی بود که در سال 2017 شاهد بودیم. در سال 2018، کشورهای اتحادیه اروپا 401 میلیارد متر مکعب (میلیارد متر مکعب) گاز طبیعی وارد کردند که تنها 0.6 درصد بیشتر از سال 2017 بود.
  2. LNG همچنین به بخشی جدایی ناپذیر از ترکیب منابع گاز طبیعی تبدیل شد و طی دو سال گذشته نزدیک به 19 درصد رشد کرد. در سال 2018، تقریباً 50 میلیارد متر مکعب گاز از ذخیره‌سازی LNG خارج و وارد سیستم خط لوله اروپا شد، در حالی که این میزان در سال‌های 2017 و 2016 به ترتیب 47.4 و 41.9 میلیارد متر مکعب بود. این امر ناشی از افزایش قیمت جذاب LNG بین اروپا در مقایسه با آسیا است که تامین کنندگان جهانی LNG را تشویق می کند تا محموله ها را به اروپا هدایت کنند.
  3. روسیه و نروژ به ترتیب با 39 درصد (+1 درصد در سال نسبت به سال (سال)) و 27 درصد (-1 درصد) از عرضه گاز طبیعی اتحادیه اروپا، تامین کنندگان اصلی گاز طبیعی اتحادیه اروپا باقی ماندند. آنها در مجموع تقریباً 2/3 از کل گاز طبیعی عرضه شده به کشورهای اتحادیه اروپا را تأمین کردند.
  4. آلمان (78.9 میلیارد مترمکعب | سهم 19.7 درصد)، ایتالیا (63.8 میلیارد مترمکعب | سهم 15.9 درصد) و فرانسه (47.8 میلیارد مترمکعب | سهم 11.9 درصد) واردکنندگان اصلی گاز طبیعی بودند. روی هم رفته، این سه کشور تقریبا نیمی از کل واردات گاز به اروپا را تشکیل می دادند.

استفاده از مسیرهای اصلی
اگرچه میانگین استفاده از خطوط لوله از منابع اصلی در سطح مشابهی با سال 2017 باقی مانده است، تجزیه و تحلیل ما از مسیرهای خاص واردات، یک الگوی تغییر را نشان داد. استفاده از خط لوله نورد استریم – که گاز را از روسیه از طریق دریای بالتیک به اتحادیه اروپا منتقل می کند – به 94 درصد افزایش یافت در مقابل 82 درصد در سال 2017. در همان زمان، کاهش آشکاری برای روسیه به مسیر اروپا در Velke Kapusany، واقع در مرز بین اسلواکی و اوکراین، میانگین استفاده از 68٪ به 62٪ کاهش یافته است. هنگامی که Nord Stream 2 آنلاین شد، باید جریان‌ها را از طریق Velke Kapusany به دقت زیر نظر داشته باشیم تا ببینیم آیا میزان استفاده بیشتر کاهش می‌یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *