بازرسی و تست های دوره ای سیلندر گاز

تست دوره ای سیلندر گاز مطابق با استانداردهای معتبر TPED، UKAS و DOT.
تمام سیلندرهای گاز فشرده باید هر 10 سال یکبار آزمایش هیدرواستاتیکی شوند تا از ایمن بودن و مناسب بودن آنها اطمینان حاصل شود. Gielle دارای امکانات تست داخلی است تا ما را قادر به انجام آزمایش سیلندر کند. ما سیلندرهای اطفاء حریق، سیلندرهای قایق نجات و سیلندرهای BA را مطابق با استانداردهای TPED، UKAS و DOT آمریکا به صورت هیدرواستاتیک آزمایش و نگهداری می کنیم. آزمایش هیدرواستاتیک شامل پر شدن سیلندر با آب و قرار دادن داخل محفظه پر فشار پر از آب است. فشار آب داخل سیلندر افزایش می یابد (150% حداکثر فشار کاری) و باعث می شود سیلندر کمی منبسط شود.

این به نوبه خود مقدار کمی آب را از داخل محفظه جابجا می کند که جمع آوری و اندازه گیری می شود. اگر انبساط سیلندر در محدوده‌های تنظیمی (< 5%) باشد، سیلندر گذشته است و می‌توان آن را برای هدف تأیید کرد. سیلندرهای منطبق خشک می شوند، مطابق با ماه و سال جاری، مهر و موم می شوند، با عامل سرکوب کننده مناسب دوباره پر می شوند و دوباره در خدمت قرار می گیرند. سیلندرهای خراب باید از بین بروند.

بازرسی و تست های دوره ای سیلندر گاز

سازمان بازرسی داخلی ما توسط TPED، UKAS و DOT معتبر است و اطمینان می‌دهد که تمام سیلندرها بی‌طرفانه و با بالاترین استانداردهای ممکن آزمایش می‌شوند. بازرسان کاملاً آموزش دیده ما آزمایش های دوره ای سیلندرهای اطفاء حریق را برای مهندسین مدیریت تأسیسات و اطفاء حریق در سراسر جهان انجام می دهند. تجهیزات پیشرفته ما به طور معمول توسط نهادهای بازرسی مستقل کالیبره و تأیید می شوند تا اطمینان حاصل شود که آزمایش داخلی ما دقیق و مؤثر است.

سوالات متداول تست هیدرواستاتیک

استانداردهای معتبر TPED و DOT مستلزم این است که تمام سیلندرها هر 3، 5 یا 10 سال یکبار آزمایش هیدرواستاتیک شوند. زمان مجاز توسط قانون توسط عوامل مختلفی مانند نوع ماده، گاز موجود در آن، سن آن و مجوزهای خاصی که ممکن است سیلندر تحت آن ساخته شده باشد تعیین می شود.

تست هیدرواستاتیک چیست؟

“آزمایش هیدرو” روشی تایید شده برای آزمایش یکپارچگی ساختاری یک ظرف گاز فشرده است. با برداشتن شیر، پر کردن ظرف با آب و سپس فشار دادن ظرف بالاتر از حد کارکرد آن انجام می شود. انبساط سیلندر اندازه گیری، ثبت و تجزیه و تحلیل می شود. اگر سیلندر فراتر از حد معین منبسط شود، سیلندر باید محکوم شود.

هر چند وقت یکبار آزمایش هیدرولیک لازم است؟

این بستگی به درجه بندی سیلندر و تاریخ آخرین آزمایش آن دارد. ماه و سال هر آزمایش هیدرولیک بین یک حرف و چهار عدد مشخص کننده تستر بر روی سیلندر مهر می شود.

 

تست هیدرواستاتیک و بازرسی مخزن

تست هیدرواستاتیک و بازرسی مخزن

آزمایش هیدرواستاتیک رایج ترین روش برای بازرسی ظرف گاز فشرده برای نشت یا نقص است. سیلندر تحت آزمایش هیدرواستاتیک قرار می گیرد تا بررسی شود که آیا می تواند به طور ایمن فشار نامی خود را حفظ کند یا خیر. آزمایش هیدرواستاتیک زمانی که صحبت از ظروف گاز فشرده می شود بسیار مهم است زیرا در صورت شکست در هنگام حاوی گاز فشرده می توانند منفجر شوند.

آزمایش هیدرواستاتیک شامل پر کردن ظرف با یک مایع عملا غیر قابل تراکم (آب) و بررسی آن از نظر نشتی یا تغییر شکل است. فشار تست به طور قابل توجهی بالاتر از فشار عملیاتی برای اطمینان از ایمنی است. معمولاً 150 درصد فشار کاری اعمال می شود. آب در آزمایش هیدرواستاتیک استفاده می شود زیرا تقریباً تراکم ناپذیر است و فقط به مقدار بسیار کمی منبسط می شود.

در صورت استفاده از گاز با فشار بالا، می تواند از حجم فشرده خود فراتر رود و خطر انفجار را به همراه داشته باشد. همه ظروف گاز فشرده نیاز به آزمایش هیدرواستاتیک منظم دارند. فرکانس نگهداری به مواد سیلندر بستگی دارد.

DOT توصیه می کند که بازرسی های بصری نیز به صورت منظم انجام شود. DOT خواستار آن است که آزمایش مجدد هیدرواستاتیک و احراز صلاحیت مجدد توسط متخصصان ثبت نام شده که گواهینامه دارند انجام شود. Gielle تمام صلاحیت های لازم برای تست هیدرواستاتیک را دارد، بنابراین می توانید برای بررسی سیلندرهای گاز فشرده خود به شرکت ما اعتماد کنید.

هدف از آزمایش مخزن تحت فشار این است که بررسی شود که آیا افت فشار قابل توجهی وجود دارد که معمولاً علامت ترک یا سوراخ در مخزن است. تجمع فشار یک موقعیت بالقوه خطرناک است، به همین دلیل این نوع آزمایش باید توسط یک متخصص لوله کشی انجام شود.
Gielle متخصص تست هیدرواستاتیک و نگهداری سیلندر است. مشتریان ما شامل ارتش، سازندگان عمده گاز، شرکت های تامین جوش مستقل، شرکت های خاموش کننده آتش، ادارات آتش نشانی و شهرداری ها هستند.

تست دوره ای سیلندرهای  تحت فشار با نظارت شرکت بازرسی EIE   و SGS  ، مورد تایید موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران می باشد.

تست دوره ای سیلندرهای تحت فشار از طریق هیدروتست به روش های Water jacket  و Non water jacket volumetric expansion test

هيدروتست سيلندر

تست هیدرواستاتیک یکی از راههای تست فشار و نشتی برای خطوط لوله، لوله کشی، سیلندر گاز، دیگهای بخار و مخازن سوخت می باشد. آزمون شامل پرکردن مخزن با یک مایع، معمولا آب می باشد ، .تست سیلندر ، تست فشار نیز انجام می گیرد در این مرحله ممکن است مخزن گاز تغییر شکل پیدا کند . تست سیلندر گاز رایج ترین روش کار برای لوله های آزمایش و مخازن تحت فشار است با این آزمون طبق استانداردها ایمنی و دوام مخازن برای مدت زمان مشخص بررسی می گردد .هیدروتست کپسول در فواصل زمانی معین باید صورت پذیرد ، تا از حوادث و اتفاقات ناگوار مانند نشتی یا انفجار جلوگیری شود .آزمون هیدوراستاتیک مخازن گاز طبق نیاز صنعت و مشتری بر اساس استاندارد صورت می گیرد . برای این کار از آب یا روغن استفاده می شود و در برخی موارد برای دید بهتر از رنگ قرمز یا فلورسنت نیز استفاده می گردد .كليه سيلندرها درشرايط عادي به علت فرسايش وخورندگي كه در داخل سيلندرصورت مي گيرد پنج سال بعد از تاريخ توليد و پس از آن هر سال نياز به آزمون دوره ای سیلندر دارند.