گازهای خالص آزمایشگاهی

امروزه آزمایشگاه های مدرن به طور مداوم در حال آزمایش، بررسی و تجزیه و تحلیل هستند. بخشی از آنچه این امکان را فراهم می کند استفاده از گازهای فشرده مانند هلیوم، هیدروژن و نیتروژن است. ما معمولاً آزمایشگاه‌هایی را می‌بینیم که از این گازها برای کاربردهای مختلف استفاده می‌کنند، خواه برای نیرو دادن به ابزارها یا به عنوان گاز حامل برای حمل نمونه‌ها برای کروماتوگرافی استفاده شوند.

بسته به اینکه گازها برای چه استفاده می شوند، مشخص می کند که به چه درجه ای نیاز دارید. برای مثال، ممکن است یک گاز با خلوص بالا برای نمونه‌برداری مورد نیاز باشد، زیرا ناخالصی‌های کمتری وجود دارد که می‌تواند نتایج نادرست ایجاد کند. خلوص گاز می تواند تأثیر زیادی بر کارهایی که در آزمایشگاه انجام می شود داشته باشد.

گازهای خالص آزمایشگاهی

کنترل جو

همانطور که می دانیم اجرای آزمایش ها و آنالیزها در آزمایشگاه بر اساس عوامل زیادی می تواند خطرناک شود. یکی از آن عوامل جو محیط است. آزمایشگاه ها حاوی تجهیزات حساس، نمونه ها و روش هایی هستند که در آنجا انجام می شوند. به منظور حفظ سطوح بهینه اکسیژن، رطوبت و دما در آزمایشگاه، معمولاً از گاز نیتروژن استفاده می شود. به عنوان یک گاز غیر واکنشی، عنصری عالی برای پایدار نگه داشتن جو در آزمایشگاه ها است. علاوه بر حفظ سطوح بهینه اکسیژن در اتمسفر در آزمایشگاه‌ها، می‌تواند به کنترل سطح اکسیژن در سایر تجهیزات آزمایشگاهی مانند جعبه‌های دستکش و انکوباتورهای سلولی نیز کمک کند.

کروماتوگرافی

هلیوم و هیدروژن معمولا در کروماتوگرافی گازی به عنوان گاز حامل انتخابی استفاده می شوند. این به این دلیل است که آنها گازهای کارآمد با سرعت جریان بیشتر هستند و با اکثر سیستم های تشخیص کار می کنند. سیستم تشخیص اندازه گیری مخلوط با گاز حامل را فراهم می کند. گازهای دیگر را می توان به عنوان گاز حامل مانند آرگون یا نیتروژن استفاده کرد، اما بستگی به سیستم آشکارساز مورد استفاده دارد زیرا انواع مختلفی وجود دارد. هلیم معمولاً زمان تجزیه و تحلیل کوتاه‌تری دارد زیرا گاز سبک‌تری است و سرعت جریان بالایی دارد.

هنگام سفارش گاز برای استفاده به عنوان حامل، باید مطمئن شوید که آنها گازهایی با خلوص فوق العاده بالا با سطوح بسیار کم اکسیژن در مخزن هستند. هنگامی که گازها مورد استفاده قرار می گیرند، از طریق یک سیستم گازی در آزمایشگاه قرار می گیرند که هر گونه آلودگی یا آب بالقوه را حذف می کند.

فشاری که در آن گازها آزاد می شوند نیز مهم است. از افزایش فشار باید با استفاده از یک تنظیم کننده فشار روی مخزن و ورودی گاز کروماتوگرافی جلوگیری شود.

آشکارسازهای تبخیری نور پراکنده (ELSD)

انواع مختلفی از روش های کروماتوگرافی وجود دارد، اما به ویژه برای کروماتوگرافی مایع با فشار بالا، از آشکارسازهای ELS استفاده می شود. این آشکارسازهای ELS می توانند به شناسایی نمونه هایی که با استفاده از تشخیص UV یافت نمی شوند کمک کنند. ELSDها به یک گاز بی اثر تمیز نیاز دارند تا مایعات مورد استفاده برای شستشوی اجزای مورد آزمایش را به اسپری تبدیل کنند. اینجاست که نیتروژن نقش حیاتی ایفا می کند. اجزای مورد آزمایش توسط گاز نیتروژن برای ایجاد اسپری حمل می شوند که سپس حرارت داده می شود تا تبخیر شود.

گاهی اوقات می توان از هوای فشرده در آشکارسازهای ELS استفاده کرد، اما برای حذف هر گونه اثر روغن یا آب که ممکن است باقی بماند، نیاز به یک مرحله اضافی دارد. به همین دلیل است که ترجیح داده می شود از گاز بی اثر تمیزی مانند نیتروژن استفاده شود.

ابزار دقیق

به عنوان یک قاعده کلی برای گازهای مورد استفاده برای ابزارهای آزمایشگاهی، هرچه خلوص بالاتر باشد، سطوح ناخالصی کمتری می تواند ایجاد شود که باعث ایجاد مشکلاتی در ابزارها و نتایج حاصل از اندازه گیری و تجزیه و تحلیل می شود. گازهای مختلف با خلوص بالا از جمله: هلیوم، هیدروژن، آرگون و نیتروژن استفاده می شود. مخلوط نیتروژن و سایر گازها برای کالیبراسیون دهانه ابزار استفاده می شود زیرا هر دستگاه دارای حداقل و حداکثر دهانه کالیبراسیون متفاوتی است که می تواند پشتیبانی کند.

علاوه بر این، از گازها برای پاکسازی تجهیزات تحلیلی استفاده می شود، به همین دلیل است که سطوح خلوص بالا هنگام استفاده از گازها در آزمایشگاه مهم است. در صنایع سورس هوا، طیف وسیعی از محصولات گازی از انواع گازهای با خلوص بالا گرفته تا مخلوط‌های گاز تخصصی را به مشتریان خود ارائه می‌کنیم. ما فرآیندهای کنترل کیفیت دقیقی در تاسیسات خود داریم تا مطمئن شویم که گازهای ما به طور مداوم نیازهای شما را برآورده می کند. ما از مقررات FDA پیروی می کنیم و از مشخصات CGA پیروی می کنیم.

خدمات مشتری اولویت ما است، بنابراین ما در مورد صرف زمان برای کمک به شما در یافتن دقیق آنچه برای انجام کار نیاز دارید بسیار جدی هستیم. ما همچنین تحویل روز کاری بعدی را ارائه می دهیم و می توانیم مخازن را بر اساس نیاز و در دسترس بودن شما نصب کنیم.

اگر در بازار گازهای با خلوص بالا و مخلوط های خاص هستید، به جای درستی آمده اید. اگر اصلاً سؤالی دارید با شماره (562) 426-4017 با ما تماس بگیرید. همچنین می توانید برای دریافت قیمت رایگان، فرم قیمت آنلاین ما را پر کنید.

گازهای خالص آزمایشگاهی


شرکت ارکان گاز تولید کننده و  تامین کننده ی انواع گاز های آزمایشگاهی یا همان گاز های خلوص بالا می باشد. بخشی از گاز های خالص ( گاز آزمایشگاهی ) را می توان در داخل کشور تولید و تهیه نمود مانند گاز آزمایشگاهی نیتروژن گرید 5، گاز آزمایشگاهی آرگون گرید 5 ، گاز آزمایشگاهی اکسیژن گرید 4 اما بخش عمده ای از گاز های خالص می بایست از خارج از کشور خریداری گردد لذا می توان گفت بخش وسیعی از گاز آزمایشگاهی وارداتی می باشند.

گازهای فوق خالص تولیدی ما در آنالیز ترکیب های شیمیایی,مصارف پزشکی و در کارخانه ها نیز استفاده می شوند که همگی دارای بالاترین کیفیت و استاندارد هستند و بر اساس استاندارهای بین المللی ISO 9002 و ISO 14001 که دوستدار محیط زیست نیز هستند تولید می شوند.پایگاه اطلاعاتی گازهای میکس شرکت ارکان گاز شامل 30000 داده متفاوت و دستورالعمل های مختلف برای تولید گاز است.که همگی توسط کارشناسان فنی و در بهترین کیفیت ساخته و ترکیب می شوند.شرکت ارکان گاز طیف گسترده ای از گاز های مصرفی را در انبار های این شرکت آماده تحویل در اسرع وقت به مشتریان عزیز دارد.ما با مجهزترین تجهیزات و فن آوری انواع گاز های هیدروکربنی را نیز تولید می کنیم.هیدروکربن های چند جزئی در صنعت پتروشیمی و همچنین در بازار مصرف با نام های اتان, اتیلن, پروپان, پروپیلن, ایزوبوتین و N-بوتان شناخته می شوند.طیف گسترده ای از مخلوط های گازی کالیبراسیون برای استفاده در صنایع آزمایشگاهی وتحقیقاتی در انواع سایز های مختلف کپسول موجود می باشد.